خانه » ♦ خانه و خانواده » چگونه مثبت اندیش باشیم؟

چگونه مثبت اندیش باشیم؟

مثبت اندیشی
مثبت اندیشی

افراد مثبت اندیش  هیچ قدرت جادویی ندارند که شما نداشته باشید… به جای اینکه اجازه دهند تا استرس آنها را کنترل کند ، آنها کنترل زندگی خود را به دست می گیرند و تلاش می کنند تا هر روز را بهتر کنند، تا هر روز را زندگی کنند !

اگر کارهایی که افراد مثبت اندیش و موفق انجام می دهند و کارهایی که انجام نمی دهند را بخوانید می بینید که شما هم می توانید شاد و موفق باشید .پس بیایید این نکات مهم را مرور کنیم و به یاد بسپاریم :

۱-   آنها بدترین حالت را در نظر نمیگیرند   

شگفت انگیز است که بدانید بسیاری از مشکلات اگر ما آنها را دعوت نکنیم ،وجود ندارند . افراد مثبت می دانند که آویختن به احتمالات ایده بدی است . به جای به هم ریختن به خاطر هر فکر محتملی ( مثلا اگر آنها از من خوششان نیاید ؟ ) آنها روزشان را با افکار مثبت پر می کنند (آنها باید سرشان شلوغ باشد )

۲-     آنها در برابر حقیقت مقاومت نمیکنند    

زندگی در دروغ آسان است چون دروغ به راحتی رشد می کند و مردم حقیقت را فراموش می کنند . افراد مثبت می دانند که باید با حقیقت روبرو شوند و با آن زندگی کنند چرا که بهانه تراشی راه حل مشکل نیست .

۳-   آنها خشم را در درونشان نگه نمی دارند   

افراد مثبت درک می کنند که خشم تنها موجب درد می شود آن هم برای بارها و بارها ،پس آن را رها می کنند .آنها انتخاب می کنند که بپذیرند و وقایع گذشته را ببخشند و عبور کنند .

۴-   آنها چیزهای کوچک را فراموش نمی کنند   

آیا فراموش کردن جزئیات عادی است ؟ قطعا . ولی افراد مثبت چنین عادتی ندارند به جای آن آنها برای هر چیزی شکر گذار هستند ، مهم نیست چقدر بزرگ یا کوچک باشد. آنها می دانند که این احمقانه است که فکر کنند اگر نمی توانند با چیزهایی که دارند خوشحال باشند ،چیزهای دیگر به آنها احساس بهتری خواهند داد!

۵-   آنها از زیر مسئولیت شانه خالی نمی کنند

افراد مثبت درک می کنند که خود مدیر زندگی خود هستند و مسئولیت کامل آن به عهده خودشان است . آنها چیزهایی ندارند که ناگهان اتفاق بیفتد ، یا در ترافیک گیر کنند . آنها بهانه تراشی نمی کنند.

۶-   آنها به مشکلات به صورت مشکل نگاه نمی کنند  

کلمه مشکل برای افراد مثبت ، به معنی چالش است . آنها معتقدند که هر وضعیتی فرصتی است که باید کشف شود. افراد مثبت خود را به چالش میکشند و زندگیشان را بهتر می کنند .

۷-   آنها خودشان را به واقعیت محدود نمی کنند  

وقتی مردم از واقعیت حرف می زنند ، منظورشان فضایی مرده است که در آن رویاها نابود می شوند . افراد مثبت می دانند که هر چیزی با تلاش و پشتکار امکانپذیر است ، بنابراین آنها انتخاب می کنند که واقعیت خود را رقم بزنند .

۸-   آنها انتظار چیزی از هیچ چیز را ندارند

افراد مثبت در دام ” کاهش وزن سریع ” یا ” ثروتمندشدن فوری ” نمی افتند . آنها میدانند که هر چیز ارزشمندی نیازمند کار سخت است ( اغلب آنها ) . آنهابا این واقعیت که دستیابی به موفقیت ممکن است نیازمند زمان بیشتری باشد( البته ارزشش را دارد ) ، مشکلی ندارند .

۹-   آنها خسته نمیشوند  

خستگی جایی است که خلاقیت ، الهام و باروری از بین می روند .افراد مثبت با همه چیزهای دور و برشان هیجان زده می شوند . آنها جهان را با اشتیاق و کنجکاوی جستجو می کنند و تا جای ممکن سوال می پرسند .

۱۰-    آنها اجازه نمی دهند افکار منفی ، مغزشان را قفل کند    

افراد مثبت خود را در معرض تخریب افکار منفی قرار نمی دهند .وقتی یک فکر منفی از سر آنها می گذرد به خود یادآور می شوند : اگر من نباید این را درباره دیگران بگویم پس نباید درباره خودم هم اینطور فکر کنم .

۱۱-    آنها خود را با دیگران مقایسه نمیکنند

افراد مثبت درک می کنند که هر فردی متفاوت است و پروسه خود را طی می کند ، بنابراین خود را با دیگران مقایسه نمی کنند .آنها درباره آنچه دارند و آنچه انجام داده اند اعتماد به نفس دارند. به جای تمرکز روی اینکه دیگران چه می کنند روی بهبود زندگی خود تمرکز می کنند .

۱۲-   آنها به خاطر هر اشتباه کوچکی خود را سرزنش نمی کنند  

افراد مثبت به شکست به عنوان یک چیز وحشتناک نگاه نمیکنند . آنها می دانند که وقتی درحال انجام کار جدیدی هستی شکست یک مسئله محتمل است . دیدن شکست به عنوان یک فرصت یادگیری و نه بیشتر ، به آنها کمک می کند تا حین یادگیری و رشد موفقیت های بی نظیری بدست آورند .

۱۳-    آنها فکر نمیکنند همه چیز باید کامل باشد    

آنها کمال گرایی را رها کرده اند . چون چنین چیزی غیرممکن است . زمانی عالی برای انجام کارها وجود ندارد. افراد مثبت عمل می کنند همین جا و حالا !

۱۴-    آنها توسط آدم های منفی ناامید نمی شوند    

آنها اجازه نمیدهند افراد منفی و سمی روحیه آنها را خراب کنند . به جای آن آنها اطرافشان را باآدم های مثبت که جالب و الهام بخش هستند پر می کنند . چرا باید یک فرد مثبت وقتش را با کسی بگذراند که همیشه در حال شکایت و غیبت است ؟

مطلب پیشنهادی

چگونه می توانیم اجتماعی تر باشیم؟

داشتن یک زندگی اجتماعی بزرگ نیازمند ایجاد یک سری تغییرات ساده در رفتار و طرز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *