خانه » ♦ خانه و خانواده » چگونه لکه ها را پاک کنیم

چگونه لکه ها را پاک کنیم

چگونه لکه ها را پاک کنیم

لکه گیری: معمولا” بیشترلکه ها پس از شستن وتاثیر صابون ثابت شده و دیگر پاک نمی شود. از این رو باید پیش از شستن لباسها آنها را لکه گیری کنیم.

دراینجا طرز پاک کردن چند نوع لکه را به شرح زیر یاد میگیریم:

لکه شمع:ابتدا شمع را به آرامی با نوک کارد از روی پارچه بر دارید. آنگاه زیرو روی محل لکه را با کاغذ آب خشک کن بپوشانید و اتوی داغی را روی آب خشک کن بگذارید، چربی شمع در اثر گرمای اتو به شکل مایع در آمده بوسیله آب خشک کن های دو طرف جذب میشود و لکه از بین می رود.

لکه خون:پارچه ای را که لکه خون دارد در آب سرد بشویید تا لکه کاملا” بیرنگ شود آنگاه آنرا با آب و صابون به دقت بشویید. اگر باز هم اثری از لکه بر جا بود آنرا با محلول آمونیاک شستشو دهید.

لکه قهوه یاچای:اینگونه لکه ها را هر چه زودتر بشویید آسانتر پاک میشود. برای پاک کردن این گونه لکه ها آب را از فاصله زیاد روی محل لکه بریزید. اگر با این روش لکه از بین نرفت روی آن محلول گلیسیرین و تخم مرغ بمالید و پس از این که لکه از بین رفت پارچه را بشویید.

لکه جوهر:اگر پارچه های سفید را که لکه جوهر دارند در آب ژاول قرار دهید لکه از بین میرود. در مورد پارچه های رنگی محل لکه را با محلول جوهر لیمو خیس کنید و در آفتاب بگذارید اگر لکه پاک نشد این عمل را چندین بار تکرار کنید تا اثری از لکه باقی نماند.

axe

مطلب پیشنهادی

متن هایی از نوحه های محرم

ساربانا مهلتی دارم در این جا مشگلی رفته از دستم گلی از وی نبردم حاصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.