چقدر برای محرم آماده ایم؟

یا حسین
یا حسین

بوی محرم فضای شهر را پر کرده ….

چقدر برای این ماه عزیز آماده ایم؟ می دونی محرم چند بخش داره؟ می دونی یک بخشی از اون تا بحال سهم حداقل ۳۱۳ نفر نشده که اگه شده بود حالا امام عصر کنارمان بود؟ اما بخش غذا، آواز، خودنمایی!… نگو نه اینها بخش های محرم نیست، چرا؟ بلکه اینها بخش هایی از محرم دنیایی ماست! یک عده مان سرو دست  می شکنیم محرم بیاید یک غذای حسابی بخوریم! نه اینکه آدمهای گشنه ای هستیم، نه لذت این غذا بسیار است.

یک عده مان تمرین آواز می کنیم، سبک های جدید پاپ هم شد می خوانیم و دلدار دنیاییمان را جای شیرمرد عاشورا می گذاریم و چشمانش را به رخ عالم و آدم می کشیم.

یک عده مان هم لحوف ابن طاووس برایمان سخت است ما نفهمیم، مردم هیچ گاه نمی فهمند پس ذوقی عمل می کنیم عاشورایی به تصویر می کشیم که خود امام حسین علیه السلام هم تعجب می کند! دروغ می گویم، دروغ می بندیم، غلو می کنیم، پدرشان را از گور در می آوریم و جلوی چشمشان می آوریم تا مجلس، مجلس حسینی شود!

یک عده مان هم از تعصباتمان می گوییم!

یک عده مان سبیلی چرب می کنیم که بله ماه محرم رسید منبری فلان بگیرم بهتر است یا بمان بگیرم؟ راستی خوب است بپرسم فلانی  اسلامش چطور است مبادا بی سواد مایه اش بیش از ماست و بی ادبی است بگویم که: یک عده مان هم گوسفند وار نظاره گریم! می چریم، بی خیال آب و دانه که به خوردمان می دهند، میدانیم درست نیست ولی ما را چه به اعتراض؟

یک عده مان هم حساب می کنیم ببینیم چند شب روضه بگیریم اعتبارمان نزد عموم بیشتر می شود؟

یا نه اصلا امسال فلان آخوند را دعوت کنیم بهتر است، در طول سال بیشتر به کارمان می آید!

یا نه، حساب می کنیم چقدر خرج کنیم می توانیم خدا را راضی کنیم تا بی خیال ربا و خمس، زکات، نماز وروزه مان شود، والا هر کسی یک جور می پردازد چرا نماز بخوانیم ۱۰ روز محرم روضه می گیریم! حسابمان صاف می شود، آری حساب همگی ما صاف می شود ولی چه صاف شدنی!

یک عده مان هم که بیش از اینها دستمان به دهانمان می رسد هیئتی بزرگ راه می اندازیم و بیش از ۳۰هزار نفر را روز عاشورا و تاسوعا شام  و ناهار می دهیم ولی انقدر نمی فهمیم که مردم دیگر

گرسنه غذای عاشورا نیستند گرسنه معرفت عاشورا اند، پس یک آخوند عالم به دین را دعوت کنیم تا بگوید چرا امام حسین علیه السلام با عزیزانش به کربلا رفت؟ چرا  هنوز زمان ظهور نرسیده؟ چرا

در این زمان و با این سطح از آموزش هنوز کوفیان بیش از عاشورائیان هستند!؟

بیاییم امسال حسینی شویم شاید لایق ظهور شدیم، شاید لایق دیدار شدیم، اگر ما اراده کنیم ظهور نزدیکتر از محرم است….

حسینی باشید و سربلند

مطلب پیشنهادی

اعمال شب عاشورا (شب دهم محرم)

اعمال و فضیلتهای احیاءِ در شب دهم محرم عاشورا شب دهم شب عاشورا است و …

۲ دیدگاه

  1. ممنون
    حرفاتون خیلی تاثیر گذار بود
    شرمنده ایم 🙁

  2. شاید لایق حضور شدیم … شاید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *