هفت ماسک زمستانی

ماسک صورت
ماسک صورت

۳ ماسک برای پوست‌های چرب

ماسک موز و عسل، ماسک ماست و لیمو و ماسک سفیده تخم‌مرغ پیشنهادهای رایجی برای پوست‌های چرب محسوب می‌شوند:

ماسک موز و عسل: برای تهیه این ماسک باید نصف موز له‌شده را با یک قاشق چایخوری عسل به خوبی مخلوط کنید و این مخلوط را آنقدر هم بزنید تا خمیر یکدستی در اختیار داشته باشید. حالا این خمیر را حدود یک ربع روی صورتتان بگذارید، چشم‌هایتان را ببندید و در این مدت حرف نزنید تا عضله‌های صورتتان تکان نخورند. سپس پوستتان را با آب ولرم بشویید.

ماسک ماست و لیمو: یک قاشق غذاخوری ماست کم‌چرب و ترجیحا ترش را با یک قاشق غذاخوری آبلیموی ترش مخلوط کنید. این مخلوط را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی صورتتان بگذارید و سپس با آب ولرم آن را بشویید. استفاده از این ماسک در کاهش التهاب جوش‌های قرمز پوست‌های چرب بسیار موثر است.

ماسک سفیده تخم‌مرغ: تهیه این ماسک بسیار ساده است. فقط کافی است که یک عدد سفیده تخم‌مرغ را خوب بزنید و آن را به مدت نیم ساعت روی پوست صورتتان قرار دهید. سپس ماسک را با آب ولرم بشویید. ماسک سفیده تخم‌مرغ باعث شفاف و شاداب شدن پوست‌های چرب می‌شود و آن را سالم‌تر و درخشان‌تر از قبل نشان می‌دهد. استفاده مداوم از ماسک سفیده تخم‌مرغ در زمستان باعث ایجاد مانعی بین پوست و سرمای بادهای زمستانی می‌شود و به این ترتیب صورت ما از شر آسیب‌ بادهای سرد بیشتر در امان می‌ماند.

 

۳ ماسک برای پوست‌های خشک

ماسک شیر، ماسک جو پرک و ماسک موز و خامه پیشنهادهای رایجی برای پوست‌های خشک محسوب می‌شوند:

ماسک شیر: برای تهیه این ماسک باید ۲ قاشق غذاخوری شیر چرب را با ۱ قاشق چایخوری خامه ترش و یک قاشق چایخوری ماست نیم‌چرب یا حتی چرب مخلوط کنید. سپس این مخلوط را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوستتان بگذارید و بعد از این مدت آن را با آب سرد بشویید. ماسک شیر می‌تواند به حفظ تعادل pH پوست صورت کمک کند و جلوی خشک‌شدن بیش از اندازه پوست در روزهای سرد زمستانی را هم بگیرد.

ماسک جو پرک: برای تهیه این ماسک هم باید یک عدد زرده تخم‌مرغ را با یک قاشق غذاخوری عسل و ۲ قاشق چایخوری جو پرک یا جو دوسر مخلوط کنید به طوری که یک خمیر کاملا یکنواخت و نرم به دست بیاورید. حالا ماسک جو پرک را حدود ۲۰ دقیقه روی صورتتان بگذارید و سپس آن را با آب ولرم بشویید. به طور حتم، بعد از شستن صورتتان، نرمی، لطافت و شادابی قابل‌توجه پوستتان را حس خواهید کرد. ماسک جو پرک بیشتر مناسب افرادی است که دچار خشکی بیش از اندازه، خارش و التهاب پوست در روزهای سرد زمستانی می‌شوند.

ماسک موز و خامه: ماسک موز و خامه از ترکیب ۳ قاشق غذاخوری موز له‌شده و ۲ قاشق غذاخوری خامه شیرین صبحانه تهیه می‌شود. این ماسک باید حداقل ۳۰ دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب نیمه‌ولرم یا حتی خنک شسته شود. استفاده از این ماسک می‌تواند باعث نرمی پوست صورت و ایجاد لایه‌ای از چربی خارجی روی پوست شود و از خشک شدن بیش از اندازه پوست در روزهای سرد زمستانی هم جلوگیری کند.

 

ماسکی برای آفتاب‌سوختگی زمستانی

آفتاب‌سوختگی مختص تابستان نیست. بسیاری از کوهنوردان یا آنهایی که اهل اسکی در زمستان هستند به خوبی می‌دانند که آفتاب‌سوختگی صورت در فصل زمستان هم ممکن است اتفاق بیفتد. اگر شما هم اهل ورزش‌های زمستانی و کوهنوردی هستید، تهیه و استفاده از این ماسک را برای کاهش التهاب پوستتان به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 مواد لازم:

یک عدد سفیده تخم‌مرغ

یک قاشق چایخوری آبلیموی تازه

یک قاشق غذاخوری عسل

یک قاشق چایخوری آب

یک عدد گوجه‌فرنگی یا هویج له شده

یک قطره روغن‌زیتون

یک قطره روغن‌بادام

۵ برگ تازه چای سبز، یا ۵ برگ خیسانده چای سبز

طرز تهیه:

سفیده تخم‌مرغ را آنقدر به هم بزنید تا خوب کف کند. سپس تمام مواد دیگر را به آن اضافه و این ترکیب را به خوبی هم بزنید تا یکدست شود. حالا این ماسک را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوستتان بگذارید و بعد آن را با آب ولرم بشویید. این ماسک می‌تواند جلوی التهاب، قرمزی و آفتاب‌سوختگی پوست صورتتان را بگیرد یا حتی آن را از بین ببرد و استفاده مداوم از آن می‌تواند پوست شفاف‌تر و روشن‌تری را برایتان به ارمغان بیاورد

مطلب پیشنهادی

متن هایی از نوحه های محرم

ساربانا مهلتی دارم در این جا مشگلی رفته از دستم گلی از وی نبردم حاصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *