خانه » ♦ خانه و خانواده » طرز تهیه ژله رنگین کمانی سه مرحله ای

طرز تهیه ژله رنگین کمانی سه مرحله ای

مواد لازم برای تهیه ژله رنگین کمانی:

سه بسته ژله با رنگ های دلخواه ( من از ژله انار ، بلوبری و آناناس استفاده کردم)
یک بسته ژله آلوورا
یک لیوان و نصفی ماست

ژله رنگین کمانی
ژله رنگین کمانی

طرز تهیه ژله رنگین کمانی:

هر بسته از ژله ها رو با یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و برای اینکه سریع تر ترکیب بشن هر کدوم رو به مدت یک دقیقه داخل ماکروفر قرار می دیم (البته من از ماکروفر استفاده کردم چون عجله داشتم و میشه این کار رو روی بخار آب انجام داد)

هر رنگ از ژله های آب شده رو جداگونه نصف میکنیم و توی دو تا ظرف جداگونه میریزیم.به یکی از ظرف ها نصف لیوان آب اضافه کرده و داخل یخچال یا فریزر قرار میدیم تا کامل ببنده. نصفه دیگه رو میذاریم تا کمی خنک بشه و بعد به اون نصف لیوان ماست اضافه می کنیم (باز برای سریعتر انجام شدن کار میشه در حین هم زدن قاشق قاشق ژله رو به ماست اضافه کنین که نیاز به خنک شدن ژله نداشته باشه اما باید خیلی مراقب باشین و خوب هم بزنین که ژله توی ماست نبنده).

ترکیب ماست و ژله رو هم توی یخچال یا فریزر میذاریم تا خودش رو بگیره.ژله آلوورا رو هم طبق دستور روی جعبه با دو لیوان آب مخلوط میکنیم و کنار میذاریم.

مرحله دوم درست کردن ژله رنگین کمانی:

زمانیکه ژله ها کامل خودشون رو گرفتن اونها رو با قاشق یا چنگال خراش میدیم و کامل هم میزنیم.بعد توی قالب ژله به هم ترتیب و شکلی که دوست داشتیم میریزیم.

مرحله سوم درست کردن ژله رنگین کمانی:

در نهایت ژله آلوورا رو روی اون ریخته و داخل یخچال یا فریزر میذاریم تا خودش رو کامل بگیره و بعد داخل ظرف سرو برمیگردونیم. ژله رنگین کمانی ما آماده ست.

نکته جهت تهیه ژله: استفاده از فریزر به خاطر تسریع زمان بستن ژله هست.

مطلب پیشنهادی

ژله به شکل نیمرو

طرز تهیه ژله به شکل تخم مرغ مواد لازم: ژله موز  نصف بسته شیر ولرم  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *