خانه » ♦ خانه و خانواده » دسرهای ژله میوه

دسرهای ژله میوه

هر بسته ژله رو با ۱ و۱/۴ پیمانه آب جوش مخلوط کردم(پیمانه ۲۰۰ میلی لیتری) ۱/۲ پیمانه از این مخلوط رو تو قالب بزرگ ریختم و ۱/۴ رو تو قالب کوچک و توی فریز گذاشتم تا سریع ببنده ژله باقیمانده رو با ۱/۲ پیمانه بستنی مخلوط کرده روی لایه های بسته شده ریختم و باز فریزر و ………..
در این راه پر نشیب و فراز تجارب بسیاری کسب کردم که همراه با تجارب قبلی به سمع و نظر ژله دوستان می رسانم:

برای درست کردن ژله رنگین کمان راه راحت تر و بهتر اینه که یه قالب بزرگ و چهارگوش رو انتخاب کنید( این طوری دیگه احتیاج به محاسبات پیچیده ندارید .عجله ای برای بسته شدن لایه قبلی ندارید و به همین دلیل لازم نیست قالب رو توی فریزر بذارید و مواطب باشید یخ نزنه و لایه ها هم دارای قطر یکسان و زیبا تر می شه و….)

به نظر من اگه لایه های ژله ضخیم تر و لایه های ژله بستنی نازک و فقط در حکم جدا کننده دو لایه ژله باشه ژله رنگین کمان خوشکل تر می شه.

بستنی رو دقیقا وقتی می خواین لایه ژله بستنی رو روی ژله بریزید .به ژله اضافه کنید در غیر این صورت زود بسته می شه و اون بلایی سرش میاد که سر لایه های آبی و سبز ژله من اومد!

اگه لایه قبلی خیلی سفت بشه و بعد لایه دیگه رو بریزید بعد از در آوردن از قالب امکان داره لایه ها از هم جدا بشوند.

و اما تکرارنکاتی در مورد کلیه دسرهای ژلاتینه:

اگه می خواین یک ژله شفاف داشته باشید به جای اضاف کردن یک پیمانه آب گرم و سپس آب سرد .۲ پیمانه ( ۲۰۰ میلی لیتری)آب جوش رو به ترتیب به ژله اضافه کنید و روی بخار آب بگذارید و هم بزنید تا زلاتین حل شده و شفاف شود

هر نوع ظرف ژله رو قبل از ریختن مواد خیس کنید و در فریزر قرار بدهید بعد از حدود نیم ساعت از فریزر در آورده و مواد رو توی اون بریزید.

برای در اوردن ژله از قالب حتما اول قالب را در آب گرم بزارید چند ثانیه قالب رو توی آب نگه دارید بعد ظرف سرو رو روی قالب گذاشته قالب رو روی اون برگردونید و کمی تکان دهید.به گفته دوستان به جای استفاده از آب گرم می تونید بعد از برگردوندن قالب از سشوار استفاده کنید.

jeje-2

مطلب پیشنهادی

خوراک جوانه ی گندم غذایی سالم!

خوراک جوانه ی گندم غذایی سالم! مواد لازم برای پنج نفر جوانه ی گندم ۲پیمانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.