خانه » اخبار » حاشیه های بازی آلمان و آرژانتین (جام جهانی۲۰۱۴)

حاشیه های بازی آلمان و آرژانتین (جام جهانی۲۰۱۴)

 

جام جهانی 2014
جام جهانی ۲۰۱۴

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، آلمان با پیروزی یک بر صفر مقابل آرژانتین توانست به قهرمانی بیستمین دوره جام جهانی برسد.

* آلمان به عنوان اولین تیم اروپایی توانست در تاریخ جام‌های جهانی در قاره آمریکای جنوبی جام را به دست بیاورد.

* برای اولین بار طی سه دوره متوالی جام جهانی در اختیار تیم های اروپایی قرار گرفت و در جام جهانی ۲۰۰۶  ایتالیا، ۲۰۱۰ اسپانیا و ۲۰۱۴ آلمان به مقام قهرمانی رسید.

* آلمان با کسب چهارمین قهرمانی جهان و داشتن چهار عنوان نایب‌قهرمانی بعد از برزیل با ۵ عنوان قهرمانی در رده دوم تیم‌های پرافتخار جام قرار گرفت. ایتالیا با کسب ۴ عنوان قهرمانی و ۲ عنوان نایب قهرمانی در رده سوم قرار دارد.

* سپ بلاتر رئیس فیفا، دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل و آنگلا مرکل جام قهرمانی را به تیم آلمان دادند.

* ماتیوس ستاره سابق ملی آلمان با تلفن همراه خود از مراسم قهرمانی فیلم‌برداری می‌کرد.

* در پایان بازی بازیکنان تیم ملی آلمان به بازیکنان آرژانتین خسته‌نباشید گفتند و به آنها دلداری دادند.

* رئیس جمهور برزیل جام قهرمانی را به فلیو لام داد.

* آلمان آخرین قهرمانی خود را با پیروزی یک بر صفر مقابل آرژانتین در جام جهانی ۱۹۹۰ به دست آورد و بار دیگر پس از ۲۴ سال همان اتفاق در کشور برزیل برای این تیم تکرار شد.
سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان گفت: قهرمانی ما در جام جهانی ۲۰۱۴ نتیجه پروژه ای است که ۱۰ سال قبل با حضور یورگن کلینزمان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس یواخیم لو بعد از قهرمانی تیمش در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ اظهار داشت: پروژه قهرمانی ما از ۱۰ سال قبل آغاز شد. آنچه امروز اتفاق افتاد، نتیجه سال‌ها کار سخت است. کاری که با حضور یورگن کلینزمان شروع شد و به اینجا رسید.

وی ادامه داد: ما همچنان این پروژه را با تمام توان ادامه دهیم. به کار خود ایمان داشتیم و می‌دانستیم عاقبت به نتیجه می‌رسیم.

مربی تیم ملی آلمان تاکید کرد: بسیار کار کردیم و همه در کنار هم یک مجموعه یکپارچه را ساختیم و در نهایت سزاوار جام بودیم.

وی همچنین عنوان کرد: در تیم ما همه برای هم تلاش کردند و جنگیدند. قبل از بازی به یکایک آنها گفتم باید خیلی بیشتر از بازی‌های قبلی تلاش کنند تا به دستاوردی مهم برسند. می‌دانستیم برای این بازی ۱۴ نفر برای ترکیب خود لازم داریم که برای این منظور تمام نفرات کادر آلمان آماده حضور در میدان بودند. این یک حرکت خوب تیمی بود که باعث می‌شد یکپارچگی خود را تقویت کنیم.

یوآخیم لو در مورد گلزنی ماریو گوتسه نیز عنوان کرد: گوتسه جوانی شایسته و توانمند است. ستاره‌ای که حرکات اعجاب انگیز دارد. از قبل می‌دانستم او نتیجه را می‌تواند به سود ما تغییر دهد.

تیم آلمان با کسب برد یک بر صفر مقابل آرژانتین فاتح جام جهانی بیستم در کشور برزیل شد.

مطلب پیشنهادی

درخشش تاریخی بلند قامتان ایران/ والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل تیم اول رده‌بندی جهان برای نخستین بار در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *