خانه » برنامه و بازی موبایل » برنامه موبایل » ♦ اندروید » برنامه قبله نما برای اندروید

برنامه قبله نما برای اندروید

پیامبر (صلی الله علیه و اله): نماز ستون دین است.

بسیار اتفاق میافتد که هنگام سفر، وقتی برای اقامه نماز توقف می کنیم، ولی چون وارد محیط جدیدی شده ایم جهت قبله را نمی دانیم. اگرچه روش های مختلفی برای تشخیص قبله وجود دارد، اما از آنجا که ممکن است نسبت به آنها آشنایی نداشته باشیم، نرم افزار موجود با استفاده از حسگرهای گوشی همراه شما، این امکان را تنها با یک لمس فراهم می آورد.  سازنده تمام سعی خود را برای دقت و صحت این نرم افزار کرده است، اما بدیهی است که هر پروژه ای ممکن است با اشکالاتی همراه باشد، پس خواهشمندیم در صورت بروز هر گونه مشکل یا خطا در تشخیص، سازنده را از چگونگی آن با خبر کنید…  پیشنهادات و نظرات را به نشانی  : qibla@gandom.co  ارسال نمایید.

در نهایت لازم به ذکر است برنامه نویس مسئولیتی در قبال نماز کاربران به عهده نمی گیرد.( یکی از نکات مهم برای استفاده از نرم افزار های قبله نما یا قطب نما کالیبره بودن سنسور قطب نمای داخی تلفن همراه است.)

آموزش کالیبره کردن سنسور قطب نما: مشکلی که در برخی از تلفن های همراه وجود دارد و باعث میشود سنسور قطب نمای این تلفن ها به درستی کار نکند عدم کالیبره بودن سنسور قطب نمای آنهاست. (این مشکل گاهی پس از بروز رسانی سیستم عامل آندروید شما رخ می دهد.) برای حل این مشکل و کالیبره کردن این دو روش زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

۱- روش ۸ یا بینهایت ∞: در این روش شما باید در حین اجرای برنامه گوشی خود را در دست گرفته و در مسیری مشابه علامت بینهایت ریاضی با گستردگی حدود نیم متر چندبار حرکت دهید.

۲- روش چرخش سه محوری: در این روش هم بعد از اجرای برنامه گوشی را در دست خود گرفته و حول هر یک از محور های عمودی، افقی و عرضی(x, y, z دستگاه مختصات) دوبار ۳۶۰ درجه بچرخانید.

به طور کلی پیشنهاد می شود پیش از استفاده از نرم افزار با انجام یکی از روش های بالا (مخصوصا روش اول که بسیار ساده است.) از کالیبره بودن سنسور قطب نمای خود اطمینان حاصل کنید.

توضیحات: ۰- نشانگر سبز جهت قبله ۱- این برنامه برای تشخیص جهت قبله از حسگر داخلی قطب نما (Compass) گوشی همراه شما استفاده می کند. بدیهی است برای استفاده از نرم افزار گوشی شما باید این حسگر را داشته باشد. برای اطلاع حسگرهای موجود گوشی به دفترچه و یا سایت سازنده مراجعه کنید. ۲- حسگر قطب نما با توجه به ساختار داخلی مانند قطب نما های معمولی به میدان های مغناطیسی و برخی فلزات مثل آهن حساس بوده و وجود موارد ذکر شده در اطراف گوشی هنگام اجرا برنامه باعث عملکرد اشتباه و تشخیص نادرست خواهد شد. این مسئله گاه در ساختمان هایی که در بدنه خود مقدار زیادی آهن دارند هم نمود پیدا میکند.(ستون ها ، حتی فلزات سقف و کف)

قبله نما
قبله نما

 

مطلب پیشنهادی

دوربین عکاسی حرفه‌ای Camera FV-5 ” 2.51 ” مخصوص اندروید

Camera FV-5 یک ابزار بسیار کارآمد برای تبدیل عکس‌های معمولی موبایل شما به عکس‌های کاملاً‌ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.