خانه » ♦ خانه و خانواده » الکی که نیست! فرم درخواست یارانه است!+طنز

الکی که نیست! فرم درخواست یارانه است!+طنز

یارانه
یارانه

برخی مواقع برخی چیزها را کلا متوجه نمی شویم. البته این موارد مطمئنا ناشی از نداشتن قوه تجزیه و تحلیل در ذهن خودمان است و نه چیز دیگر! به عنوان نمونه در خصوص همین ثبت نام از یارانه و هدفمندی موارد زیر جدا ذهنمان را آزار می دهد.

۱- دولت می گوید اطلاعات آماری یشان خیلی دقیق است و از بیست و خورده ای جا اطلاعات را روی هم می گذارند و بعدش مو را از ماست می کشند! و درآمدهای شغل اول و دوم و حتی پول هایی که زن و بچه یتان در می آورند را هم بایستی برایشان بنویسید تا بعدش چک کنند … ببخشید؛ راستی آزمایی(!) کنند، ببینند راستش را گفته اید یا خیر! خب اگر درآمدهای مردم را دارید، دیگر چرا زحمتشان می دهید تا بیایند در سایت ثبت کنند؟!
۲- دولت می گوید، تنها درآمدهایتان را بنوسید، ما هزینه هایتان را می دانیم. خب یعنی همه ی همه ی هزینه هایمان را می دانید؟! از اجاره خانه گرفته تا خرج دکتر و دندانپزشکی و قسط ها و وام ها و اجاره و خورد و خوراک و شهریه دانشگاه و هزینه جور کردن جهیزینه برای دختر و پوشک برای بچه  و … اگر اینطور است، واقعا دمتان گرم! … راستی! آمار محتویات داخل یخچال ما را هم دارید؟! آمار اینکه چند روز است گوشت قرمز نخوردیم را هم دارید؟!

۳- دولت می گوید اگر اجاره خانه می گیرید آن را در درآمدتان لحاظ کنید، اما اگر اجاره می دهید آن را از درآمدتان کم نکنید!

۴- یک خانواده ۴ نفری را تصور کنید که غیر از آقا ۲ پسر جوانش هم سر کار می روند. پسرهای خانه پول هایشان را پس انداز می کند تا بتواند بعدا ازدواج کنند و ریالی را هم برای خانه خرج نمی کنند! بیچاره پدر خانه که درآمدش را بالای ۲و نیم میلیون باید بزند و شاید در آینده ای نه چندان دور یارانه اش را حذف کنند!
۵- دولت می گویند دادن یارانه نقدی از همان ابتدا کار اشتباهی بود و ما داریم چوب اشتباهات دولت قبلی را می خوریم که مردم را متوقع کرده و کاری کرده که نمی شود یارانه را حذف کرد! فقط مانده ایم اگر اینطور است چرا پس خودشان با دادن سبدکالا (آنهم با وعده اینکه امسال ۶بار این اتفاق می افتد!) توقع دیگری در مردم ایجاد می کنند که یحتمل هم خودشان و هم دولت بعدی برای دادن آن به زحمت بیفتند!

۶- مردم مراقب باشند فرم درخواست یارانه را درست پر کنند، زیرا امکان تصحیح آن وجود ندارد! الکی که نیست! فرم درخواست یارانه است! نباید خط خوردگی در آن باشد!!!

۷- باز هم این وسط کارمندان دولت متضرر می شوند، چون آمار دریافتی آنها را علاوه بر همسرشان، تمام دنیا می دانند و بایستی رقم دریافتی خود را در سایت رفاهی واقعی بزنند! اما برخی مشاغل آزاد چطور؟!
– دولتی ها می گویند بایستی برای اعلام سطح درآمد؛ درآمد حاصل از شغل دومت را هم حساب کنی! حال این سئوال مطرح می شود که: «درآمد از شغل سوم و چهارم چطور؟! درآمد حاصل از آنها را هم حساب کنیم؟!»

مطلب پیشنهادی

گرفتن یارانه عمر را کم می‌کند! (طنز)

در برنامه‌های اولیه انصراف از دریافت یارانه صرفا یک پیشنهاد بود اما رفته رفته حالت …

۶ دیدگاه

 1. بازیکن پرسپولیس میگه فقط یک میلیارد گرفتم و شب عید شرمنده زن و بچم شدم
  بعد دولت مارو بیچاره کرده که از چهل و پنج هزار تومن یارانه انصراف بدید!!

 2. پیامک بعدی رئیس جمهور
  گدا!
  یعنی تو محتاج چهل تومن یارانه‌ای؟
  واقعاً خجالت نمی‌کشی؟
  بیا برو انصراف بده خب

 3. کم ﻣﻮﻧﺪﻩ ﺍﺯ ﻗﺮﺁﻥ ﯾﻪ ﺁﯾﻪ ﺍﺳﺘﺨﺮﺍﺝ ﮐﻨﻦ ﮐﻪ ﺑﮕﻪ
  ﺍﯼ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﺁﻭﺭﺩﯾﺪ ﺁﮔﺎﻩ ﺑﺎﺷﯿﺪ
  ﺍﻧﺼﺮﺍﻑ ﺩﺍﺩﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﯾﺎﺭﺍﻧﻪ ﻫﻤﭽﻮﻥ ۳۰ ﺳﺎﻝ ﻋﺒﺎﺩﺕ ﺍﺳﺖ!

 4. من که برات نوروزی سرشار از شادی و امید آرزومند بودم برو از گرفتن یارانه انصراف بده
  پیامک رئیس جمهور بعد از عید!

 5. هی روزگـــــــار …
  مرحله دوم ثبت نام یارانه ها شروع شد و من هنوز سرپرست خانوار نشدم …
  کسی نیمه گمشده گور به گور شده منو ندیده آیا ؟
  اگه دیدین بگین اگه بیاد یارانه ماه اولمو بهش میدم

 6. ًﺭﻭﺍﻳﺖاست در بهشت حوریان آنچنان با مومنینی که از یارانه خود صرفنظر کرده اند ، رفتار میکنند که انگار نه انگار اونطرف تر خانواده نشسته!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *