خانه » ♦ خانه و خانواده » ادویه پاپریکا چیست؟

ادویه پاپریکا چیست؟

ادویه پاپریکا
ادویه پاپریکا

ادویه پاپریکا چیست؟
_______________
پاپریکا ادویه ای اصالتا” مجارستانی است که بخاطر رنگ زیبا و طعم فوق العاده اش شهرت جهانی دارد. این ادویه بسیار خوش طعم و رنگ انواع متفاوتی دارد و طیفی از طعم ملایم تا بعضا” تند را در بر میگیرد. طعم آن نیز از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

این افزودنی بسیار مشابه فلفل دلمه ایی است اما عطر قوی تری دارد و بر خلاف ظاهر غلط اندازش اغلب طعم تندی نیز ندارد. این گرد را می توان جایگزین رب گوجه نمود خاصه برای کسانی که به ان حساسیت دارند.

خواص فلفل دلمه ای(پاپریکا)
================
از جمله سبزیجات مفیدی که به دلیل دارا بودن مقادیر قابل توجهی کلروفیل و ویتامین P نقش مهمی در تقویت قلب، و باز کردن رگهای خونی و رفع گرفتگی آنها، بازی کرده و به سبب وجود کافی ویتامین K در آن یکی از بهترین داروها و سبزیجات ضد خونریزی می باشد. این نوع فلفل منبع خوبی نیز از ویتامین C, بتاکاروتین و بیوفلاونیدن (یکی از انواع آنتی اکسیدان) میباشد. 

فلفل دلمه ای سبز رنگ دو برابر و فلفل دلمه ای قرمز رنگ و سه برابر نیاز روزانه بدن حاوی ویتامین C میباشند.

فلفل دلمه ای قرمز رنگ شامل مقدار فراوانی بتاکاروتین نیز هست (بتا کاروتین میتواند در بدن تبدیل به ویتامین A شود) بیوفلاونیدن هم که از آنتی اکسیدان ها محسوب میشود همانطور که قبلاً گفته شد از فعالیت رادیکال های آزاد جلوگیری کرده و از سرطان و بیماریهای قلبی پیشگیری میکند.

این سبزی حیاتی تحریک کننده ترشحات معده ای بوده و سوء هاضمه را به خوبی از بین می برد. 

این نوع فلفل در رنگهای سبز،زرد و قرمز وجود دارد.

مطلب پیشنهادی

خوراک جوانه ی گندم غذایی سالم!

خوراک جوانه ی گندم غذایی سالم! مواد لازم برای پنج نفر جوانه ی گندم ۲پیمانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *