آیس کافی

آیس کافی
آیس کافی

آیس کافی به ۲ صورت تهیه می شه. در یک روش فقط از قهوه و یخ استفاده می شه و در روش دیگه از بستنی هم استفاده می شه که البته خوشمزه تر و با کالری بیشتر هست.

آیس کافی ۱:

قهوه فوری (نسکافه) …… ۲ قاشق چایخوری و یا قهوه اسپرسو ….. ۱ شات

آب جوش …………………. ۱/۲ پیمانه

قالب یخ …………………… بسته به ذائقه (حدود ۶ تا ۸ قطعه)

شکر ………………………. بسته به ذائقه (حدود ۲ تا ۳ قاشق چایخوری)

نسکافه، عسل، چتر تزیینی،دانه قهوه و شوکو رول جهت تزیین

(برای تهیه ی آیس کافی از یخ معمولی یا یخ یا طعم قهوه می تونید استفاده کنید. برای تهیه ی یخ با طعم قهوه کافی است ۱ قاشق چایخوری نسکافه رو در نصف لیوان آب جوش حل کرده و پس از خنک شدن، درون قالب های یخ ریخته و در فریزر قرار دهید تا یخ ببندد. در صورت تمایل می تونید کمی شکر نیز به آن اضافه کنید که البته من اینکارو نکردم و یا می تونید مستقیما” قهوه اسپرسو را همراه با کمی شکر درون قالب یخ بریزید واجازه دهید تا یخ ببندد.)

۲ قاشق چایخوری نسکافه رو در نصف لیوان آب جوش حل کرده و بسته به ذائقه کمی شکر به محلول نسکافه اضافه کنید حدود ۱ تا ۲ قاشق چایخوری و هم زده تا شکر حل شود و بگذارید تا خنک شود. چنانچه از قهوه ی اسپرسو استفاده می کنید، به میزان ۱ شات قهوه در آب بریزید و بسته به ذائقه شکر اضافه نمایید. در این فاصله لبه ی لیوان را با قرار دادن در عسل و سپس نسکافه تزیین کنید. محلول قهوه را دهمراه با نیمی از یخ ها درون مخلوط کن ریخته و ۱ دقیقه هم بزنید تا کف کند. سپس باقی یخ ها را درون لیوان ریخته و با محلول قهوه پر کرده طوری که کف ها را روی آن ریخته و با چتر تزیینی و شوکورول تزیین کنید.

آیس کافی ۲:

بستنی وانیلی یا قهوه ……… ۲ تا ۳ اسکوپ به ازای هرنفر

قهوه فوری (نسکافه) …… ۲ قاشق چایخوری و یا قهوه اسپرسو ….. ۱ شات

آب جوش …………………. ۱/۲ پیمانه

قالب یخ …………………… بسته به ذائقه (حدود ۶ تا ۸ قطعه)

شکر ………………………. بسته به ذائقه (حدود ۲ تا ۳ قاشق چایخوری)

خامه زده شده ……………. ¼ پیمانه

نسکافه، عسل، چتر تزیینی و شوکو رول جهت تزیین

نسکافه را در نصف پیمانه آب جوش و شکر (بسته به ذائقه) حل کرده و بگذارید تا خنک شود و یا می توان از قهوه ی اسپرسو استفاده کرد و به میزان لازم شکر بریزید.(دقت نمایید در این مدل از بستنی استفاده می شود و در آخر کمی شیرین تر می شود پس میزان شکر را کمتر بریزید). آن را درون مخلوط کن ریخته به همراه چند قطعه یخ و حدود ۱ تا ۲ دقیقه هم بزنید تا کف کند. سپس لیوان را مطابق روش بالا تزیین کنید و با اسکوپ زن، بستنی ها را درون لیوان ریخته (۲ تا ۳ اسکوپ در هر لیوان) و روی آن را محلول نسکافه ریخته طوری که با قاشق کف های آن را روی آن بریزید. سپس خامه زده شده روی آن ریخته و با دانه قهوه، چتر تزیینی و شوکورول تزیین کنید.

مطلب پیشنهادی

۲ روز زندگی …

۲روز زندگی – ساعت ۸ صبح:  آزمایش خون – ۲ ساعت انتظار…. – ویزیت ماهیانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *