خانه » ♦ خانه و خانواده » آموزش پخت چند نوع ماكاروني

آموزش پخت چند نوع ماكاروني

ماكاروني  لوله ای با گوجه فرنگی و ریحان

ماكاروني
ماكاروني

ماكاروني لوله ای۱ بسته

1عدد پیاز درشت ریز خرد شده

۲ حبه سیر کوبیده

۱ کیلوگرم گوجه فرنگی

طرزتهیه

یک سوم پیمانه روغن زیتون۱، قاشق چایخوری سرکه بالسامیک۱، پیمانه ریحان خرد شده۱، پیمانه پنير پارمسان رنده شده (در صورت تمایل).در یک قابلمه بزرگ مقداری آب و یک قاشق سوپخوری نمک بریزید و بگذارید به جوش بیاید. ماكاروني را در آن بریزید و بجوشانید تا کاملاً مغزپخت شود سپس در آبکش خالی کنید.پیاز، گوجه فرنگی و سیر را در ظرفی بریزید و روی حرارت اجاق گاز قرار دهید تا چند دقیقه بجوشد و آب گوجه فرنگی کشیده شود سپس این مخلوط را با روغن زیتون، سرکه، ریحان و کمی نمک و فلفل در ظرف گود بزرگی با ماكاروني داغ آبکش شده مخلوط کنید و با پنير پارمسان سرو نمایید.

ماكاروني پاپیونی با تن ماهی

ماكاروني پاپيوني
ماكاروني پاپيوني

۵۰۰ گرم ماكاروني پاپیونی

یک قوطی تن ماهی

یک سوم پیمانه آبلیمو

یک سوم پیمانه روغن زیتون

1قاشق سوپخوری خردل

۱قاشق سوپخوری شوید خرد شده

طرزتهیه

ماكاروني را در یک ظرف آبجوش با نمک بجوشانید تا کاملاً مغزپخت شود اما فرمش را از دست ندهد. آن را در یک آبکش خالی کنید.روغن اضافی تن ماهی را خالی کنید. آن را در ظرف گود بزرگی بریزید و با یک قاشق قطعات تن ماهی را از هم باز کنید. آبلیمو، روغن زیتون، خردل و شوید را همراه با ماكاروني به تن ماهی اضافه کنید و خوب مخلوط کرده سرو نمایید.

ماكاروني صدفی باقارچ و کالباس

 ماكاروني با قارچ و صدف
ماكاروني با قارچ وكالباس

۵۰۰ گرم ماكاروني صدفی

۲۰۰گرم کالباس خرد شده

۲۰۰ گرم قارچ ورقه شده

۲ قاشق سوپخوری روغن زیتون

یک سوم پیمانه سرکه سفید

۲ حبه سیر کوبیده

۳۰۰ میلی لیتر خامه

۵۰۰گرم اسفناج خرد شده

۱ قاشق سوپخوری ترخون خرد شده

۱ قاشق سوپخوری سس فلفل تند (در صورت تمایل)

طرزتهیه

ماكاروني را در قابلمه ای از آبجوش و نمک بجوشانید تا خوب مغزپخت شود. سپس در یک آبکش خالی کنید.روغن زیتون را در تابه ای داغ کنید.قارچ را در آن تفت دهید تا آب قارچ کشیده شود. سرکه و سیر را به آن اضافه کنید و صبر کنید تا سرکه تبخیر شود. کالباس و اسفناج را اضافه کنید و تفت دهید تا اسفناج نرم شود. خامه را اضافه کنید و هم بزنید تا داغ شود. ترخون و سس تند را بيفزایید و این مخلوط را به ماكاروني اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند.

ماكاروني نواری با كدو حلوایی
۵۰۰ گرم ماكاروني نواری

۵۰۰ گرم كدو حلوایی

سه چهارم پیمانه شیر

۴عدد پیازچه خرد شده

یک چهارم پیمانه بادام زمینی (در صورت تمایل)

طرزتهیه
ماكاروني را در یک قابلمه آب جوش و کمی نمک بجوشانید تا مغزپخت شود و آن را در یک آبکش خالی کنید.كدو را به قطعات کوچک خرد کنید و در یک قابلمه ریخته، کمی (حدود ۳ تا ۴ قاشق سوپخوری) آب به آن اضافه کنید و بگذارید با شعله بسیار ملایم بپزد و آب آن کاملاً کشیده شود. كدوحلوایی را می توانید در یک ظرف پیرکس دردار حدود ۲ دقیقه در مایکروفر با قدرت ۱۰۰ درصد بپزید تا نرم و پخته شود.كدو حلوایی پخته را با شیر در مخلوط کن بریزید و چند دقیقه آن را روشن کنید تا مخلوطی یک دست حاصل شود. در یک ظرف گود بزرگ مخلوط شیر و كدو، پیازچه، ماكاروني و در صورت تمایل بادام زمینی را با کمی نمک و فلفل مخلوط نمایید و سرو کنید.

مطلب پیشنهادی

متن هایی از نوحه های محرم

ساربانا مهلتی دارم در این جا مشگلی رفته از دستم گلی از وی نبردم حاصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *