خانه » ♦ خانه و خانواده » آموزش خوراک مرغ با کاری

آموزش خوراک مرغ با کاری

خوراک مرغ با کاری
خوراک مرغ با کاری

اگر از طعم ادویه کاری، بدتان نمی آید حتما این خوراک را درست کنید.
ادویه کاری:
جزو ادویه‌هایی است که در شرق دنیا به خصوص پاکستان، هندوستان و افغانستان به مقدار بسیار زیاد در وعده‌های غذایی مصرف می‌شود. کاری ادویه‌ای است که در آن ۲۰ نوع گیاه معطر از جمله زیره، رازیانه، گشنیز و… وجود دارد و هر گیاه خواص بسیار عالی دارد. در فرمولاسیون کاری فلفل و زردچوبه پایه اصلی است پس کاری هم به عنوان ادویه‌ای خوشمزه و تندکننده و هم به دلیل داشتن ۲۰ نوع گیاه معطر بسیار قابل توجه است. از جمله خواص کاری می‌توان به محافظ کبد، ضدمیکروب، ضدنفخ، محرک معده، مقوی معده، معرق، دارنده ویتامین C، ضدسرطان و خنثی‌کننده رادیکال‌های آزاد اشاره کرد. از سوی دیگر ادویه کاری بوی مواد ناخوشایند مانند گوشت را هم پوشش می‌دهد و به طور کلی مصرف متعادل آن برای سلامت فرد بسیار مفید است. مطالعه‌ای که روی غذاهای غربی و شرقی انجام شده نشان داده در قسمت شرق دنیا ادویه بیشتری مصرف می‌شود و سلامت بدن به ویژه در قبال امراضی مانند سرطان و مشکلات کبدی بیشتر تامین می‌شود. کاری نیز ادویه بسیار کاملی است و عادت به خوردنش به تمامی خانواده‌ها توصیه می‌شود.

مواد لازم برای ۴ نفر:
فیله مرغ                        ۱۲ عدد
ادویه کاری                     به مقدار دلخواه
نمک و فلفل سیاه           به مقدار دلخواه
آرد سفید                      ۲ فنجان
تخم مرغ                       ۲ عدد
شیر                            یک لیوان

طرز تهیه:
درابتدا شیر را با ادویه کاری، نمک و فلفل سیاه مخلوط کرده و بعد، فیله ها را به مدت ۵ ساعت در این مخلوط قرار می دهیم تا طعم دار شود.

تخم مرغ ها را هم زده و در ظرفی کنار می گذاریم. بعد از صرف مدت زمان مذکور، فیله ها را از مخلوط خارج کرده و تک تک، ابتدا آنها را در آرد و سپس در تخم مرغ زده شده می زنیم. سپس آن را در ماهی تابه سرخ کرده تا طلایی شود.

نکته:
شمامی توانید به جای اینکه فیله ها را سرخ کنید آن را به صورت خورش بپزید؛ یعنی مخلوط ادویه کاری را به همراه تکه های مرغ در قابلمه ای پخته با صرف اندک زمانی پخته و به همراه برنج نوش جان کنید.

مطلب پیشنهادی

خوراک جوانه ی گندم غذایی سالم!

خوراک جوانه ی گندم غذایی سالم! مواد لازم برای پنج نفر جوانه ی گندم ۲پیمانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.