خانه » ♦ خانه و خانواده » نکاتی در تهیه شیرینی و کیک

نکاتی در تهیه شیرینی و کیک

چند نکته درباره شیرینی و کیک
چند نکته درباره شیرینی و کیک

در تهیه شیرینی ها و کیک ها که در منزل پخته وآماده می شود نکاتی را باید توجه داشت و درصورت بی احتیاطی و نبودن تجربه کافی ممکن است یکی دوبار، نتیجه مطلوب به دست نیاید وکیک مورد نظر خراب شود، به هیچ وجه مایوس وناراحت نباشید چون با کمی دقت و حوصله ،موفقیت حتمی است .

● نکاتی مهم در مورد شیرینی و کیک :

▪ نوع مواد را باید همیشه از بهترین اجناس انتخاب نموده و کاملا مرغوب و بدون عیب باشد.

▪ نوع موادی که برای تهیه شیرینی جات یاکیک بوده باید به دقت اندازه گیری شود و به طورصحیح انتخاب گردد.

▪ مواد اصلی کیک ها و شیرینی ها را آرد،روغن ، تخم مرغ و پودر قند و… تشکیل می دهد،استفاده از کره طعم شیرینی را به نحو عالی خوشمزه می نماید.

▪ توجه داشته باشید که پس از تهیه کیک وقرار دادن در فر، قبل از اینکه زمان معین سپری شود نباید در فر را باز کرد و پس از اینکه آماده شد، از فر خارج کرده ، کمی باید صبر کرد تا قالب کیک خنک شده آن گاه در ظرف مورد نظربرگردانده شود.

▪ برای تزیین انواع کیک ها می توانیم به دلخواه روی آن را با کرم های مختلف و یا با خامه و قند ساییده تزیین نماییم و می توان از حبه های انگور، گیلاس ، آلبالو و… برای تزیین روی کیک استفاده نمود.

▪ برای اینکه بدانیم کیک آماده است یا نه پس از اتمام وقت معین در فر را باز کرده ، باچنگال یا وسیله دیگر در کیک فرو می بریم . درصورتی که کیک پخته و آماده شده باشد مایه سفت شده به چنگال نمی چسبد و همین آزمایش دلیل بر برشته شدن کیک می باشد.

▪ برای اینکه کیک خوب پف کند باید سفیده و زرده تخم مرغ ، جداگانه و خوب زده شوند و درآخر کار هم که آرد را اضافه می کنید، نباید زیادمواد را هم بزنید. با قاشق به آرامی مواد را در یک جهت مخلوط کنید تاپف سفیده نخوابد.

▪ قبل از اینکه کیک را داخل فر قرار دهیدسعی کنید مدتی قبل فر را روشن کنید تا کاملاآماده باشد.

▪ بهتر است قبل از استفاده از آرد آن رادوبار الک کنید.

مطلب پیشنهادی

متن هایی از نوحه های محرم

ساربانا مهلتی دارم در این جا مشگلی رفته از دستم گلی از وی نبردم حاصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *