خانه » ♦ خانه و خانواده » نکاتی مفید در آشپزی

نکاتی مفید در آشپزی

نکاتی مفید در آشپزی

نکاتی مفید در آشپزی

فلفل نمکی
از آن جا که در بیشتر غذاها از نمک و فلفل ، هر دواستفاده می شود بهتر است یک نمکدان بزرگ انتخاب کرده ، نمک و فلفل را با هم مخلوط کرده وداخل آن بریزید. برای به دست آوردن یک ترکیب مطلوب ، بهتر است سه چهارم نمک و یک چهارم فلفل را با یکدیگر مخلوط کنید.

● پیمانه مایعات چسبناک
اگر می خواهید مایعات چسبناک را نظیر عسل ، مرباوانواع شربت ها پیمانه کنید، قبلا فنجان اندازه گیری را با روغن خوراکی چرب کنید و درآب داغ ، آب بکشید به این ترتیب ، مایعات چسبناک به بدنه داخل فنجان نخواهند چسبید واندازه گیری شما دقیق انجام خواهد شد.

● خارج کردن (کچاپ ) از بطری
گاهی انواع سس ها و خوراکی هایی که به عنوان چاشنی به کار می روند و معمولا در درون بطری به فروش می رسد، سفت می شود، به طوری که ازدهانه بطری بیرون نمی ریزد. آسان ترین راه برای حل این مشکل آن است که یک نی مخصوص نوشیدن نوشابه یا آب را به داخل بطری فرو برده تا انتها فشار دهید، سپس آن را بیرون بکشید .هوای کافی که به این ترتیب وارد بطری می گردد، باعث می شود که محتویات بطری به راحتی از آن بیرون بریزد.

● نرم کردن کره
هیچ گاه سعی نکنید کره ای را که از فریزر درآورده اید به وسیله یک کارد تیز از وسط به دو نیم کنید. این کار، به ویژه وقتی قالب کره را در دست خود گرفته اید، بسیار خطرناک است زیرا ناگزیربرای انجام این کار باید از زوربازوی خوداستفاده کنید و با تمام قوا به کره فشار آوریدوهمین تلاش شما باعث می شود که ناگهان کاردتیز از قالب کره گذشته و دست شما را ببرد.بنابراین برای نرم کردن و بریدن کره منجمد ازروش های دیگر استفاده کنید:

▪ قالب کره را رنده کنید.رنده کردن کره ای که سخت منجمد شده به سرعت آن را نرم می کند.

▪ اگر می خواهید کره شما بیش از حد نرم شود به طوری که بتوانید آن را روی نان وغیره بمالید،یک لحظه ماهی تابه کوچکی را که قبلا روی آتش گرم کرده اید وارونه روی ظرف کره بگذارید به زودی کره را نرم خواهد کرد. ولی اگر عجله ندارید و مایلید کره شما به طور طبیعی نرم شودساعتی قبل از مصرف آن را از فریزر خارج سازیدو بگذارید تا خود به خود نرم شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانلود های می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
CopyRight © 2013-2018 DownloadHi.ir این سایت هیچگونه مسئولیتی در مورد محتوای مطالب منتشر شده اش ندارد و در مورد انتشار برنامه ها،
کلیه مطالب و برنامه های موجود در این سایت از سایتهای معتبر تهیه شده اند و در رابطه با برنامه های ایرانی ثبت شده، در صورتی که
صاحب اثر رضایت نداشته باشد می تواند در قسمت نظرات پیام بگذارد تا ضمن هماهنگی برای ارسال اسناد و مدارک
مربوطه در مورد ثبت برنامه مورد نظر، نسبت به حذف آن اثر طی 72 ساعت اقدامات لازم انجام گیرد.