خانه » ♦ خانه و خانواده » نقد بازی لیست سیاه «Black list»

نقد بازی لیست سیاه «Black list»

مراقب باشید، سم فیشر اینجاست؛

 این قسمتی از دیالوگی بود که سربازان ایرانی در یک مرکز تولید سلاح های شمیایی زیر زمینی در ایران می گفتند. مگر چه شده بود؟ سم فیشر جاسوس زبده ی آمریکایی برای چه آن جا بود. ایرانی ها برای چه باید از او می ترسیدند.آن مرکز زیر زمینی دقیقاً چه کاری می خواست انجام دهد.

چندی پیش یوبی سافت «ubi soft» در نمایشگاه بین المللی «E3» در سال 2012 بازی جدیدی از سری مجموعه بازی های اسپلینتر سل «Splinter Cell» با عنوان لیست سیاه «Black list» معرفی کرد.این بازی در سبک مخفی کاری و ششمین بازی از سری اسپلینتر سل می باشد.

این بازی در اوت 2013 برای کامپیوتر های شخصی ،ps3 ، Xbox 360 ، wii u منتشر شد.

داستان بازی :

گروهی از وجود نظامیان آمریکایی در کشور هایشان به ستوه آمده اند و قصد دارند تا برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از کشورهایشان دسیسه ای به نام « لیست سیاه» را تنظیم کنند. و آن ها قصد حملات گسترده به ایالات متحده آمریکا را دارند. و این بار نیز مثل همیشه یکی از سازمان های آژانس امنیت ملی آمریکا ، سم فیشر یکی از زبده ترین نیرو هایش را فرا می خواند تا با نفوذ به یکی از پایگاه های تروریست ها در مرز بین ایران و عراق سر از این توطئه در بیاورد. جالب اینجاست که در این بازی رئیس جمهور آمریکا شخصاً از سم فیشر درخواست می کند تا به اردوگاه تروریست ها برود و با آن ها مبارزه کند. سم فیشر نیز با شرط فرماندهی یکی از سازمان های جاسوسی آمریکا وارد این عملیات می شود.

image-01-700x393

نویسنده ی این بازی ضد ایرانی ،تام کلنسی کیست؟

توماس لئو کلنسی جونیور ( ‎Thomas Leo Clancy Jr.‎) ۱۲ آوریل ۱۹۴۷ در بالتیمور ایالت مریلند به دنیا آمد و از دانشگاه لویولا تاوسن در رشته زبان انگلیسی فارغ التحصیل شد.

او در سال ۱۹۸۴نخستین رمان خود را به نام شکار اکتبر سرخ نوشت که خیلی زود به کتابی پرفروش تبدیل شد. کلنسی در همان سال دومین اثر خود را با نام «آغاز طوفان سرخ» منتشر کرد از سایر آثار او می‌توان به بازی میهن‌پرستان (۱۹۸۷)، کاردینال کرملین (۱۹۸۸)، خطر آشکار (۱۹۸۹)، مجموعه تمام ترس‌ها (۱۹۹۱)، بدون ترحم (۱۹۹۳)، دستورات ویژه ریاست جمهوری (۱۹۹۶)، رنگین کمان شش (۱۹۹۸)، خرس و اژدها (۲۰۰۰)، ضربه بیولوژیک (۲۰۰۰)، شبکه بی‌رحم (۲۰۰۴) اشاره کرد.

تام کلنسی یکی از معروفترین نویسندگان رمانهای نظامی در آمریکا است که بازی ها و فیلم های زیادی از روی رمانهای او ساخته شده است او از اعضا موسسه جرج مارشال آمریکا است و رمانهای خود را علیه مخالفان دولت امریکا خصوصا مسلمانان نوشته است و کتاب دستورات اجراییش را علیه ایران نوشته است وی ارتباطی نزدیک با سیاستمداران آمریکا دارد گفته می‌شود موفقیت‌های او در حرفه‌اش به حدی بوده است که مجوز رفت و آمد به مراکز نظامی و دسترسی به برخی اطلاعات محرمانه مرتبط با فناوری‌های نظامی، از سوی مقامات ارشد نظامی ایالات متحده به او داده شده است.

شرکت یوبی‌سافت:

یوبی سافت یکی از شرکت‌های تولید و منتشر کننده بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی است، بخش اصلی این شرکت در مونتریل کشور فرانسه قرار دارد. اما در عین حال دارای استودیوهایی در بسیاری از کشورهای مختلف جهان از جمله کانادا، رومانی، اسپانیا، چین، سنگاپور، ایالات متحده ، آلمان، بلغارستان، مراکش، استرالیا، ایتالیا، هند، برزیل و… می باشد؛ این شرکت از سال ۲۰۰۴ به بعد سومین شرکت مستقل بازی‌های رایانه‌ای اروپا و هفتمین شرکت مستقل در آمریکا بوده ‌است.

شرکت یوبی سافت به یکی از شرکت‌های تولید کننده بازی‌های ضد اسلامی مشهور است به عنوان مثال در آخرین نسخه بازی “شاهزاده ایران” در اقدامی موهن از القاب حضرت فاطمه (س) – راضیه و زهرا – برای اسامی اجنه استفاده کرده است. در این بازی اجنه و شیاطین به زبان فارسی صحبت می‌کنند.

سری بازی اسپلینتر سل:

«اسپلینتر سل تام کلنسی» عنوان یک بازی موفق است که توسط شرکت بازی سازی یوبی‌سافت در سال ۲۰۰۲ منتشر شد . از نسخه های این بازی می توان به اسپلینتر سل، فردای پاندورا، نظریه آشوب، مامور دو جانبه و محکومیت اشاره کرد.

سم فیشر:

Samuel Leo Fisher کاراکتر نقش اول در سری رمان‌ها و بازی‌های «اسپلینترسل» است. سم فیشر یک مامور نظامی، اطلاعاتی کهنه کار و باتجربه است که سابقه عضویت در نیروی دلتا فرس آمریکا، یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا و آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) را دارد وی همچنین عضو Third Echelon است که این سازمان، بخشی غیر مشروع و مخفی از آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا محسوب می شود و همه ما آن را با مخفف NSA می‌شناسیم. این شغل سم تا نسخه چهارم بازی ادامه پیدا می‌کند

رشته رزمی کراوماگا:

کراوماگا (Krav Maga) سیستم مبارزاتی است که صهیونیستها به عنوان پایه‌گذار و مروج آن، برای توسعه‌اش هزینه فراوانی را پرداخت کرده‌اند. کراوماگا عبارتی عبری، به مفهوم “مبارزه همراه با تماس” است و مشتمل بر یک سیستم دفاع شخصی و جنگ تن به تن است در واقع کراوماگا چکیده‌ای از فنون مبارزه بدون سلاح همچون مبارزات سرپا و مبارزات گلاویزی و در خاک، ترکیبی از کاربردی‌ترین فنون مبارزه با سلاح‌های سرد همچون کارد و همچنین روش‌های بهبود کاربرد استفاده از سلاح گرم در زمان شلیک و استفاده از آنها (قنداق، بدنه میانی و سرنیزه تفنگ)به عنوان سلاح سرداست. گفته می‏شود بر پایه ۲۴ تاکتیک اصلی و ۴۰۰ تکنیک و تاکتیک فرعی شکل گرفته است.

پس از مدتی ماهیت این رشته به صورت زیرپوستی از یک شیوه تهاجمی به یک دفاع‌شخصی پیشرفته تغییر پیدا کرد و همین مسئله باعث شد،کراوماگا به چهار شاخه مختلف تقسیم شد؛ شاخه‌ای از آن نظامی بوده و همان رویه گذشته را با قدری تغییر ارائه می‌دهد.

یکی از مهم‌ترین دلایل توسعه روزافزون این رشته حمایت بی‌حد و حصر هالیوود از آن است. در شرایطی که روزگاری تکنیک‌های رشته های رزمی آسیای شرقی همچون کونگ‌فو، معیار طراحی صحنه های ورزشی بود، امروزه کراوماگا از این فرصت بهره برده و کم‌کم جای این رشته‌ها را می‌گیرد. در فیلم‌های بت من، فرشتگان چارلی، به اندازه کافی و چند فیلم مشهور هالیوود از تکنیک های این رشته بهره گرفته شده که سایت های این رشته برای تبلیغ آن، به این فیلم‌ها نیز اشاره می‌کنند و بر محبوبیت و مقبولیت خود نزد عوام می‌افزایند. در واقع هالیوود یکی از بزرگ‌ترین خادمان ورزش اول رژیم صهیونیستی است و بسیاری از هواداران این رشته‌ها به عشق آن شخصیت های هالیوود و بدون کوچک ترین پیش‌زمینه‌ای به این رشته‌ها می‌پردازند.

همانطور که گفته شد باز سعی شده است تا چهره ی مسلمانان و از جمله شیعیان ایران ، عراق و افغانستان را تروریست جلوه دهند. اما با چه هدفی؟ آیا آن ها قصد دارند خروج نظامیانشان را از عراق شکست تلقی نکنند یا اینکه باز با تروریست خواندن افغانی ها قصد ماندن در افغانستان را دارند ولی یک نکته حائز اهمیت این همه اسلام هراسی برای چیست؟ این همه ایران هراسی برای چیست؟ این همه سپاه هراسی برای چیست؟ یعنی این را قبول دارند که ایران بزرگ ترین قدرت خاورمیانه است و سپاه پاسداران اسلامی ایران بزرگ ترین نیروی نظامی در خاورمیانه است.

پرچم بر عکس جمهوری اسلامی ، آیا واقعاً آن ها نمی دانستند که پرچم ایران به چه شکل است یا قصد توهین و کوچک شمردن ایران را داشتند.

spinter1

لباس رفتگری بر تن بعضی از سربازان هم جای سؤال دارد.

لهجه ی نسبتأ افغانی ایرانی ها هم جای تعجب دارد.

و آن چه دیده می شود لباس نیروی زمینی سپاه در تن سربازان تروریست و دشمن سم فیشر است.

و آن نمادی که بر روی زمین قرار دارد آن چیست ؟ آیا همان پرچم حزب الله نیست؟ آیا پرچم سپاه نیست؟

splinter27234

و آیا این تصویر شبیه بسیجیان با لباس خاکی دوران دفاع مقدس نیست؟

Scree55786921754578739934 برای دیدن تصاویر بزرگتر از محیط این بازی، روی عکس ها کلیک کنید

منبع:شجره طیبه انقلاب اسلامی

3 دیدگاه

  1. بازی خووبیه

  2. زهی خیال باطل…….
    ینی اینقد گنده که این سم یه تنه پنجاه نفر رو تو یه صحنه آهسته میکشه؟
    مگه میشه مگه داریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *