خانه » اخبار » اجتماعی » دکتر سقاییان نژاد شهردار قم شد

دکتر سقاییان نژاد شهردار قم شد

دکتر سقاییان نزاد
دکتر سقاییان نزاد

بر اساس گزارشهای دریافتی در جلسه فوق العاده شورای شهر قم که همزمان با نیمه شعبان برگزار شد سیدمرتضی سقائیان نژاد به عنوان شهردار کلانشهر قم معرفی شد.

در این جلسه فوق العاده که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر قم برگزار شد سقائیان نژاد با کسب ۱۹ رأی از ۲۰ رأی داده شده به عنوان شهردار قم انتخاب شد و آیین معارفه وی قرار است بزودی برگزار شود .

دکتر سقائیان نژاد پس از ۱۲ مدیریت کلانشهر اصفهان روز شنبه نهم خرداد ماه جاری با ۱۴ رای مخالف و ۷ رای موافق اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان از شهرداری اصفهان خداحافظی کرد.

به گزارش ایرنا، در این جلسه علیرضا بوژمهرانی با ۱۹ رای موافق به عنوان مسئول امور اجرایی شهرداری اصفهان انتخاب شد تا به جای سقائیان نژاد تا تعیین شهردار جدید این شهر، امور شهری را به پیش ببرد.

احتمال انتخاب سقائیان به عنوان شهردار قم از دو ماه قبل بشکل غیر رسمی در برخی محافل سیاسی و رسانه ای طرح شده بود و این موضوع اکنون به حقیقت پیوست ، آیین تودیع و معارفه شهردار کلانشهر قم قرار است روز جمعه آینده برگزارشود .

مرتضی سقائیان نژاد علاوه بر ۱۲ سال مدیریت شهرداری اصفهان ، ریاست دانشگاه صنعتی ، ریاست دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی این استان با به عهده داشته است .

وی همچنین عضویت هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان ، رئیس هیئت امنای خانه ریاضیات اصفهان، عضویت شورای عالی فرهنگی اجتماعی استان اصفهان و گروه مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی را سوابق اجرایی و علمی خود دارد.

ریاست شورای عالی دانشگاه و صنعت برق اصفهان، عضویت انجمن علمی ،تحقیقاتی IEEE ئو عضویت گروه برنامه ریزی آموزش عالی – برنامه اول توسعه و دبیر فرهنگی منطقه مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا و کانادا به مدت ۲ سال از دیگر سوابق سقائیان نژاد است .

سید مرتضی سقائیان نژاد استاد تمام ، دارای در زمینه تحصیلات خود دارای بورسیه وزارت علوم برای اعزام به خارج از کشور بوده و دکترای تخصصی در رشته مهندسی برق ازدانشگاه ایالتی کنتاکی آمریکا را نیز دریافت کرده است.

تدریس دروس در مقاطع کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکتری به مدت ۳۰ سال، استاد راهنما و مشاور و همچنین داوری در زمینه پایان نامه های کارشناسی ارشد ودکترای دانشجویان رشته برق از دیگر سوابق علمی و دانشگاهی شهردار منتخب قم است .

 

 

به نقل از ایرنا

۲ دیدگاه

  1. سقاییان نژاد از شهرداری اصفهان بدلیل اختلاس و فساد مالی بستگان نزدیکش عزل شد و با تحقیر از اصفهان رفت
    اگر روابط حاکم نبود الان باید در زندان بسرمیبرد

  2. ولی انصافا شهردار خوبی بود ولی اطرافیانش نزاشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *