خانه » اخبار » حرکت پیاده هیات های عزاداری تهران در روز اربعین به طرف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی( ع)

حرکت پیاده هیات های عزاداری تهران در روز اربعین به طرف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی( ع)

جمعی از مومنین و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در تهران طی اقدامی خود جوش قصد دارند در روز اربعین حسینی همراه، همنوا و همگام با زائران کربلای حسینی علیه‌السلام با پای پیاده به سوی “قبله تهران” حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام حرکت کنند.

پیاده روی اربعین
پیاده روی اربعین

در این طرح ،عزاداران از محل هیاتها ومساجد خود صبح روز اربعین پیاده به طرف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام حرکت می کنند تا بازماندگان و جاماندگانی که توفیق همراهی کاروان زائزان حضرت اباعبدلله علیه‌السلام را نداشته اند از فیض زیارت حضرتش در روز اربعین بی بهره نمانند ، چرا که امام هادی علیه السلام فرمودند : ” اگر قبر عبدالعظیم حسنی علیه السّلام را که در نزد شماست زیارت کرده بودی مثل آنست که حضرت حسین ابن علی را در کربلا زیارت کرده باشی. ” به این ثواب عظیم دست پیدا کنند.
بنا براین گزارش ، مسیر پیشنهادی و زمان حضور در میعاد گاه ها به قرار زیر اعلام شده است:
میدان امام حسین علیه السلام۷:۰۰/ میدان شهدا ۷:۲۰/ میدان خراسان ۸:۲۰/ میدان شوش ۹:۰۰/ سه راه ورامین ۱۱:۰۰/ حرم ۱۱:۱۵
طبق بررسی ها انجام شده ، با حرکت آهسته ، حدود ۴ ساعت زمان تا شهرری طی خواهد شد و عزاداران نماز ظهر در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم خواهند بود.
همچنین روابط عمومی ستاد مرکزی “رهروان اربعین حسینی تا حرم عبدالعظیم حسنی(علیه السلام)” ضمن استقبال از همراهی و همکاری تمامی نهادها، ارگان ها، سازمان ها و هیات ها و مساجد برای برگزاری پرشور این مراسم اعلام کرد: ستاد مرکزی “رهروان اربعین حسینی تا حرم عبدالعظیم حسنی(علیه السلام)” هیچ گونه وابستگی به نهاد یا ارگان یا شخص حقیقی یا حقوقی ندارد وحرکتی خودجوش ومردمی است که به همت جمعی از مومنین و عاشقان حضرت اباعبدالله علیه السلام راه اندازی شده است.

اربعین
اربعین

 

مطلب پیشنهادی

تحقیق در مورد اربعین حسینی

همه چیز در مورد اربعین حسینی با منبع بیستم ماه صفر، چهل روز پس از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *