خانه » اخبار » جزئیات ثبت نام دریافت یارانه نقدی 93

جزئیات ثبت نام دریافت یارانه نقدی 93

جزئیات ثبت نام یارانه نقدی 93
مدیر عامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد: ثبت نام دریافت یارانه نقدی از فردا بیستم فروردین آغاز می‌شود.

یارانه 93
یارانه 93

به گزارش واحد مرکزی خبر، اکبر ایزدی گفت: بر اساس قانون، پرداخت یارانه نقدی در دوره جدید منوط به ثبت نام است و اگر هموطن عزیزی به یارانه احساس نیاز نمی کند و متقاضی نمی شود ، ثبت نام نکردن وی به منزله انصراف از دریافت یارانه نقدی است.

وی با بیان اینکه دریافت یارانه نقدی در دوره جدید منوط به ثبت نام است ، گفت : در مدت 10 روز سرپرستان خانوارهای متقاضی باید بر اساس اولین رقم سمت راست شماره کارت ملی به سامانه مراجعه و ثبت نام کنند.

ایزدی افزود : هموطنان متقاضی که اولین رقم سمت راست شماره کارت ملی آنها صفر است ، فردا باید مراجعه کنند و کسانی که اولین رقم سمت راست شماره کارت ملی آنها 1است روز بیست و یکم ثبت نام می کنند و تا روز بیست و نهم با رقم 9 کامل می شود.

وی اضافه کرد : هموطنانی که به هر علت در موعد مقرر نتوانند ثبت نام کنند می توانند روز های سی ام و سی و یکم ماه جاری ثبت نام را کامل کنند.

ایزدی گفت : درگاه ثبت نام همان سامانه www.refahi.ir و روش ثبت نام نیز صرفاً اینترنتی است و مراجعه حضوری نیز ویژه هموطنانی است که به شبکه اینترنتی دسترسی ندارند و می توانند با در دست داشتن شماره ملی و کدپستی به مراکز و دفاتر کمیته امداد ، سازمان بهزیستی ، دفاتر پیشخوان دولت پلیس +10 و دفاتر فناوری اطلاعات (آی سی تی) روستایی مراجعه و در آنجا به صورت اینترنتی ثبت نام کنند که هماهنگی شده است و در کمترین زمان ثبت نام می شود.

مدیر عامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها درباره ثبت نام نیروهای مسلح نیز گفت: نیروهای مسلح به دو گروه تقسیم می شوند که یک گروه با افراد معمولی در دوره اول ثبت نام کردند همچنان مانند مورد اول به سامانه مراجعه و ثبت نام می کنند اما گروه دوم که به لحاظ شغلی در وضع خاصی قرار دارند به یگان ها و محل کار خود مراجعه و ثبت نام می کنند.

ایزدی با اشاره به اینکه دولت برای ارتقای نظام سلامت ، گسترش بیمه های اجتماعی و بهبود فضای محیط زیست کلانشهرها تلاش می کند، از مردم خواست با انصراف از دریافت یارانه ، امکانی را فراهم کنند که این یارانه در اختیار افراد نیازمند قرار گیرد.

وی ادامه داد : اطلاعات کاملی را در سازمان هدفمند سازی یارانه ها جمع آوری و به روز کرده ایم و البته دولت بنایی بر حذف افراد در مرحله اول ندارد اما امیدواریم هموطنان در ثبت نام دریافت یارانه شرکت نکنند.

ایزدی گفت : با سامانه سازمان هدفمند سازی یارانه ها که 43 بانک اطلاعاتی اکنون به صورت کامل در آن وجود دارد ، می توانیم تصمیم گیری کنیم اما در فرمی که برای این مرحله طراحی شده است 5 سقف درآمدی را مشخص کردیم که شامل سقف درآمدی ماهانه کمتر 600 هزار تومان ، 600 هزار تا یک میلیون تومان، یک میلیون تا 2 میلیون تومان ، 2 میلیون تا دو و نیم میلیون تومان و بالاتر از دو و نیم میلیون تومان که همه اینها مشخص است و لحاظ می شود.

وی با اشاره به اینکه منابع حاصل از انصراف از دریافت یارانه نقدی به سمت و سویی می رود که در زندگی مردم اثرگذار است ، افزود: در پایان سال گذشته هزار و 800 میلیارد تومان به وزارت بهداشت دادیم تا صرف ارتقای نظام بهداشت شود و امسال هم 750 میلیارد تومان به سازمان سلامت ایران دادیم تا افرادی که پوشش بیمه ای ندارند ، زیرپوشش بیمه قرار گیرند.

ایزدی اضافه کرد: به مردم اطمینان داریم و حتماً اطلاعات درست را درج می کنند اما بانک های اطلاعاتی ما کامل است و اگر نیاز باشد می توانیم راستی آزمایی کنیم ، زیرا قانون به ما اجازه داده است و برای کسانی که اطلاعات نادرست بدهند تا 3 برابر یارانه دریافتی ؛ جریمه پیش بینی کرده است.

بنابراین گزارش خانم نرگس نجفی مدیر دفتر امور بانک سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها هم اعلام کرد : برای کسانی هم که به هر علتی به اینترنت دسترسی ندارند ، تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

وی گفت : این عده از سرپرستان خانوارها می توانند به دفاتر پیشخوان دولت ، دفاتر فناوری ارتباطات و اطلاعات روستایی و دفاتر پست بانک مراجعه کنند.

خانم نجفی افزود : همچنین افرادی که زیر پوشش کمیته امداد یا سازمان بهزیستی هستند ، می توانند با کارت ملی به واحدهای این دو نهاد در شهرستانها مراجعه کنند تا فرآیند ثبت نام آنها انجام شود.

وی گفت : استانداری ها و فرمانداری ها در این مرحله وظایفی برای ثبت نام ندارند و فقط بر عملکرد دیگر بخش های مسئول نظارت می کنند.

نجفی گفت: شهروندان در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها اگر اعتراضی داشته باشند ، می توانند برای تجدیدنظر ، اعتراض خود را ثبت کنند.

مدیر دفتر امور بانک سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت : این اعتراض در کمسیون ماده 10 ، بررسی و بر اساس مدارک مثبته ، رای داده می شود.

وی افزود : به علت مسایل اجتماعی که وجود دارد کمیسیون ماده 10 در نظر گرفته شده که کارش رسیدگی به اعتراض هاست.

نجفی درباره اینکه سازمان چقدر دقت دارد تا دهک های درامدی بالا یارانه نگیرند ، گفت : استناد ما به 24 بانک اطلاعاتی است تا حداقل خطا را داشته باشیم.

وی درباره اضافه کاری هم گفت : چون میانگین درآمد مد نظر است ، خیلی اهمیت ندارد و تلاش می شود با نهایت دقت انجام دهیم.

نجفی اظهار داشت : دولت تلاش می کند که کمترین آسیب متوجه مردم و اقتصاد شود و در اسفند هم از منابع درامدهای هدفمندی یارانه ها 1800 میلیارد تومان به وزارت بهداشت پرداخت شد تا صرف بهبود خدمات درمانی شود.

وی تاکید کرد : ارتقای خدمات درمانی و کاهش سهم مردم از هزینه های درمانی در برنامه است و مردم حتما اثر آن را خواهند دید.

فرم های ثبت نام یارانه نقدی به شرح زیر است.

فرم ثبت نام یارانه 93
فرم ثبت نام یارانه 93
فرم ثبت نام یارانه 93
فرم ثبت نام یارانه 93
فرم ثبت نام یارانه 93
فرم ثبت نام یارانه 93

منبع : همشهری آنلاین

یک دیدگاه

 1. چه فرق ميكنه

  واقعا باعث تاسف و سرافكندگي براي دولتمردانمونه بريد خجالت بكشيد
  حق ملتو ميخوان زوركي ندن
  همين يذره يارانه رو هم ميخوان ندن منت ميزارن
  نفسشون از جاي گرم بلند ميشه
  همون ديگه خودشون تعطيلات عيدشونو ميرن تو كاخهاي شمال و كيش اونوقت گير دادن ب اين يذره يارانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *