خانه » ♦ خانه و خانواده » تکنیک ها و نکاتی برای چینش میز غذا

تکنیک ها و نکاتی برای چینش میز غذا

زمانی که شام یک شب تعطیل را سرو می‌کنید یا وقتی‌که می‌خواهید پذیرایی ویژه‌ای داشته باشید با رعایت قواعد چیدن میز، شام ویژه و خاطره‌انگیزی را سرو کنید.

چینش میز غذا

چینش میز غذا

چینش:

فاصله‌بندی: زمانی که میز شام را می‌چینید، مکان قرارگیری ست‌های میز و بشقاب‌ها باید در یک محدوده باشد.
با چیدن بشقاب‌ها شروع کنید: مطمئن شوید که تعداد بشقاب‌ها به تعداد مهمانان‌تان است و فاصله بین مرکز دو بشقاب ‌باید در حدود ۶۵ سانتی‌متر باشد تا مهمانان به‌راحتی غذا بخورند.
از بشقاب‌ها به‌عنوان راهنما استفاده کنید: بعد از چیدن بشقاب‌ها سایر لوازم روی میز را نسبت به آن‌ها می‌چینیم. لیوان‌ها و گیلاس‌ها باید در سمت راست بشقاب قرار بگیرند و ظروف سالاد و کره در سمت چپ آن چیده شوند.

دستمال‌ها و ست قاشق، کارد و چنگال:

قواعد چینش ست قاشق، کارد و چنگال: ست‌ها را به ترتیب استفاده از فاصله دورتر تا نزدیک به بشقاب بچینید. یعنی با چنگال و کارد پیش‌غذا از دورترین فاصله شروع کنید و لوازم مربوط به غذای اصلی را در نزدیکی بشقاب بچینید.
چنگال‌ها، قاشق‌ها و کاردها: چنگال باید در سمت چپ بشقاب و قاشق و کارد در سمت راست چیده شوند. تنها استثنا چنگال کوچک مخصوص کوکتل است که باید در خارجی‌ترین قسمت سمت راست بشقاب قرار گیرد. می‌توانید پس از هر وعده لوازم مربوط به آن را از روی میز بردارید.
توصیه: سمت تیز کاردها را به سمت بشقاب بچینید. دقت کنید که تمام ست‌ها در یک راستا باشند.
دستمال‌ها: تمام دستمال‌ها باید پارچه‌ای باشند و در سمت چپ چنگال‌ها چیده شوند. می‌توانید از دستمال‌هایی که به زیبایی تا زده‌اید، استفاده کنید. انواع حلقه دستمال سفره و سفره آرایی را هم ببینید.
بشقاب و کارد کره‌ خوری: زمانی که نان سرو می‌کنید، یک بشقاب کره‌خوری بالای چنگال‌ها در سمت چپ بشقاب قرار دهید و در آن کارد کره‌خوری قرار دهید.
قاشق و چنگال دسر: اگر بعد از غذا دسر سرو می‌کنید، باید قاشق و چنگال دسرخوری را بالای بشقاب قرار دهید؛ به‌طوری که دسته چنگال به سمت چپ و دسته قاشق یا کارد به سمت راست باشد (سمت برنده کارد به سمت پایین باشد). می‌توانید این قاشق و چنگال را زمان سرو دسر نیز روی میز بیاورید.

توصیه: می‌توانید میزتان را با لوازمی مانند حلقه‌های مخصوص دستمال تزیین کنید یا کارت‌هایی که نام مهمانان در آن‌ها نوشته شده است، روی میز بر سر جای آن‌ها قرار دهید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانلود های می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
CopyRight © 2013-2018 DownloadHi.ir این سایت هیچگونه مسئولیتی در مورد محتوای مطالب منتشر شده اش ندارد و در مورد انتشار برنامه ها،
کلیه مطالب و برنامه های موجود در این سایت از سایتهای معتبر تهیه شده اند و در رابطه با برنامه های ایرانی ثبت شده، در صورتی که
صاحب اثر رضایت نداشته باشد می تواند در قسمت نظرات پیام بگذارد تا ضمن هماهنگی برای ارسال اسناد و مدارک
مربوطه در مورد ثبت برنامه مورد نظر، نسبت به حذف آن اثر طی 72 ساعت اقدامات لازم انجام گیرد.