خانه » ♦ اخبار » امروز ماه و عطارد به ملاقات یکدیگر می‌روند

امروز ماه و عطارد به ملاقات یکدیگر می‌روند

ماه و عطارد

ماه و عطارد

در این هفته که به صورت تصادفی با هفته جهانی فضا مصادف شده است وقایع نجومی جالب و در نوع خود بی‌نظیری در آسمان شب رخ می‌دهد، اگر اهل تماشا و رصد ستارگان هستید تلسکوپ‌های خود را بردارید و برای مشاهده آسمان به نقاط کویری اطراف شهر بروید.
در روز یکشنبه همین امروز ۱۴ مهر، پس از غروب خورشید می‌توانید هلال ماه ذیحجه را با چشم غیرمسلح تماشا کنید، کمی بالاتر در سمت چپ ماه نیز عطارد با جدایی زاویه‌ای ۵.۷ درجه قابل مشاهده است.
اگر اهل ستاره شناسی باشید در روزهای اول ماه بهترین زمان برای مشاهده آسمان است در روز دوشنبه ۱۵ مهر، ماه در کنار اربال حلقه‌ها واقع می‌شود، این سیاره زیبا درسمت راست ماه و با جدایی زاویه‌ای ۶.۵ درجه از آن قرار دارد.
روز سه شنبه مقارنه ماه با زهره رخ می‌دهد در این واقعه زیبا که در ساعت ۱۸ رخ می‌دهد ماه درکنار سیاره زیبای ونوس یا همان زهره قرار می‌گیرد، در این زمان ماه در فاصله ۳.۹ درجه‌ای از ماه قرار گرفته است.
روز چهارشنبه عطارد به بیشترین کشیدگی خود خواهد رسید، در ساعت ۱۳:۴۱ دقیقه عطارد به بیشترین کشیدگی شرقی از خورشید و به اندازه ۲۵.۳ درجه در آسمان خواهد رسید.
پنج شنبه علاقه‌مندان به بارش‌های شهابی شاهد بارش شهابی کم فروغ ثوری- جنوبی به میزان ۵ شهاب خواهند بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانلود های می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
CopyRight © 2013-2018 DownloadHi.ir این سایت هیچگونه مسئولیتی در مورد محتوای مطالب منتشر شده اش ندارد و در مورد انتشار برنامه ها،
کلیه مطالب و برنامه های موجود در این سایت از سایتهای معتبر تهیه شده اند و در رابطه با برنامه های ایرانی ثبت شده، در صورتی که
صاحب اثر رضایت نداشته باشد می تواند در قسمت نظرات پیام بگذارد تا ضمن هماهنگی برای ارسال اسناد و مدارک
مربوطه در مورد ثبت برنامه مورد نظر، نسبت به حذف آن اثر طی 72 ساعت اقدامات لازم انجام گیرد.